Find Property:

KOBULETI
a okolí
KOBULETI a okolí

KOBULETI

je rychle se rozvíjející přímořský resort se subtropickým klimatem a černými písečnými plážemi na severu města. Pláže se do moře svažují mírně, takže poskytují bezpečí i dětem a seniorům. Výjimečnost lokality umocňuje fakt, že písek na plážích je extrémně bohatý na magnetické horniny. Celá oblast s magnetickými písky se táhne po pobřeží zhruba 50 km mezi řekami Supsa a Natanebi. Oblast vyniká také průzračnou vodou, ve které je možné často spatřit delfíny, bohatou zelení s borovými háji uvolňujícími blahodárné silice a čistým vzduchem z hor.
hrad-petra-kobuleti
8 km jižně od Kobuleti

HRAD PETRA

V současné době probíhají nové archeologické práce na hradě Petra. Byly tu nalezeny předměty z bojů, domácností a další drobnosti, jejichž historie sahá až do 6. stol n.l.
27 km jihovýchodně od Kobuleti

NÁRODNÍ PARK MTIRALA

V NP Mtirala najdeme sladký kaštan, bobkový list, rododendrony a různé druhy lián. K fauně sem patří medvěd hnědý, bobr, orel, sova, ještěrky, žáby a kavkazská zmije. Mtirala je jedním z nejvlhčích míst bývalého Sovětského svazu.
mtirala
Kintrishi
32 km západně od Kobuleti

CHRÁNĚNÉ ÚZEMÍ KINTRISHI

Park je ideálním místem na dlouhé procházky v přírodě. V lokalitě chráněného území jsou poměrně časté archeologické nálezy, které svědčí o dávném osídlení této oblasti.
42 km severně od Kobuleti

NÁRODNÍ PARK KOLKHETI

Chráněná krajina s mokřady založená již v roce 1998. Tato část země byla obydlena již v dávnověku, asi 2000 let před Kristem, jako bájná Kolchida. Sem plul Jáson s Argonauty pro zlaté rouno.
bsa
5 min. jízdy od Magnetic Beach Resort

BLACK SEA ARENA

Hala navržená německými architekty, otevřená v roce 2016. Je to největší open-air arena v oblasti Kavkazu. Pojme až 10 tisíc návštěvníků. Vystupují zde hvězdy jako Elton John, Aerosmith, Vanessa Mae. Aktuální informace o programech na www.bsa.ge
2 min. jízdy od Magnetic Beach Resort

TSITSINATELA AMUSEMENT PARK

Zábavní park je otevřen od roku 2006 a navštívilo ho již více než 300 000 lidí. Atrakce v parku jsou zaměřené na děti všech věkových kategorií.
tsitsinatele-amusement-park-big