Find Property:

MAGNETICKÝ
PÍSEK
MAGNETICKÝ PÍSEK
Oblast s magnetickým černým pískem se táhne po březích Černého moře v oblasti Adžara v délce asi 50 kilometrů. Extrémně bohaté na magnetické horniny jsou pak oblasti kolem ústí řek Supsa a Natanebi, kde je obsah magnetitu, hematitu a maghemitu asi 2-3%. Celá tato oblast vyniká také průzračnou vodou, čistým vzduchem plynoucím z horského sevření a borovými háji uvolňujícími blahodárné silice.

SLOŽENÍ PÍSKU

Písek z pláže před resortem Magnetic Beach jsme podrobili laboratorním zkouškám v české státní laboratoři Výzkumného ústavu stavebních hmot (VUSTAH). Podíl magnetických minerálů (magnetit + hematit + maghemit) je 1,9% dle laboratorního protokolu číslo 082/2019 ze vzorku odevzdaného dne 12.9.2019. Průměrná velikost zrnek písku se pohybuje okolo 5 mm.
vustah-logo
magnetit

0,5 %

MAGNETIT

Léčebné účinky magnetitu znala už Hildegard vin Bingen v raném středověku a používá ho i dnešní přírodní léčitelství a lékařství. Magnetit má díky svým magnetickým vlastnostem
harmonizující účinek na tu část mozku, kterou nazýváme hypothalamus. Magnetit nejenže vyváženě podporuje základní funkce jako hlad, žízeň a tělesnou teplotu, ale také regulací hospodaření s vodou, minerálními látkami a solí chrání před zlomeninami, onemocněními kloubů a deformacemi.
Magnetit léčí i ischias, křeče lýtkových svalů, stehen a v oblasti šíje. Přímým působením na hypofýzu podporuje magnetit i funkci žláz, které souvisejí s látkovou výměnou, jako jsou slinivka, slezina a orgány lymfatického systému. Pomáhá čistit krev a regulovat hladinu cukru v krvi, takže magnetitem se cukrovka a onemocnění krve dají zmírnit, dokonce i vyléčit.
hematit

0,6 %

HEMATIT

Uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha. Zvyšuje sebevědomí. Posiluje životní odvahu, spontánnost, optimismus a vůli. Umožňuje lépe rozeznávat pravdu a lež. Odstraňuje poruchy spánku. Podporuje vazbu kyslíku na červené krvinky. Má kladný vliv při menstruačních potížích. Používá se při léčení chudokrevnosti, ztrátách krve, po zraněních a operacích. Pomáhá při oběhových problémech - Raynaudova nemoc a nemoci krve – anémie, leukémie. Celkově posiluje a regeneruje organismus, zvyšuje vitalitu a brzdí negativní vlivy okolí. Podporuje činnost ledvin při čištění krve a současně pomáhá regenerovat jejich tkáň. Léčí křeče v nohou, zahání úzkost a nespavost. Dokáže vyhánět z těla horečku.
maghemit

0,8 %

MAGHEMIT

Jeden z dalších vzácných a léčivých feromagnetických minerálů
Miscovit from Ploessberg, Byern Southern Germany

4,7 %

MUSKOVIT

Pozitivně působí na zdravotní problémy, jako jsou žaludeční vředy, záněty žlučníku a ledvin, záněty nervů, diabetes, infekce a horečky. Muskovit navozuje vnitřní klid a uvolnění, umožňuje rozvahu, toleranci a nadhled. Posiluje srdeční činnost, slinivku břišní a žlučník.
augit

41,1 %

AUGIT

Augit je černá magmatická hornina. Proto je písek na naší pláži téměř černý. Ten to minerál je údajně vhodný pro léčbu bolesti zad.
albit

16,1 %

ALBIT

Název Albit pochází z latinského Albus, čili bílá. Posiluje nervovou soustavu, slaďuje všechny funkce organismu, utlumuje bolesti. Působí proti hormonálním poruchám a snížené funkci ledvin. Z kamene Albitu jsou také vyráběny různé ozdoby, které své majitele chrání a zároveň léčí. Albitu se také někdy říká Měsíční kámen.
kremen

15,8 %

KŘEMEN

Nejdokonalejší léčivý kámen, nejsilnější zesilovač energie. Vaše bio magnetické pole se v případě, že držíte v ruce křemen, zdvojnásobí. Současně křemen odstraňuje svalové
křeče a chrání před radiací. Vytváří elektromagnetické vlny a odstraňuje elektrostatický náboj.
Na mentální úrovni křemen napomáhá soustředění a uvolňuje dosud uzamčenou
paměť. Podněcuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Výborně působí při hojení popálenin.

PSAMMOTERAPIE - PÍSEK LÉČÍ

Magnetické písky v sobě obsahují drobné částečky řady magnetických minerálů (např. magnetit, hematit, maghemit). Působení magnetického pole na lidské tělo aktivuje chemické a biologické procesy na úrovni buněk, zlepšuje cirkulaci krve, lymfatický oběh a okysličování organizmu, což vše výrazně napomáhá regeneraci a hojení a tlumí zánětlivé reakce v těle. Samotný písek působí jako jemná mechanická masáž kůže. Oproti běžné magnetoterapii je zde pozitivní působení magnetismu zesíleno slunečním zářením, nahříváním písku, teplou průzračnou vodou, silicemi z borových hájů a čistým vzduchem.

LÉČEBNÝ EFEKT

obtíže pohybového aparátu
problémy kardiovaskulární a dýchací soustavy, astma
revmatické potíže, osteoporóza, artritida
svalové a kožní potíže, alergie
neplodnost, gynekologické a urologické potíže
dětské nemoci jako jsou obrna či nemoci páteře
rehabilitace po úrazech, urychlení hojení
rehabilitace sportovců po zátěži a extrémních výkonech

HISTORIE PSAMMOTERAPIE

První zmínky o léčbě horkým pískem pocházejí z přelomu tisíciletí z Říma. Terapie pískem byla hojně využívána také mayskou civilizací a beduíny v pouštích.

MAGNETICKÉ PÍSKY V OSTATNÍCH ZEMÍCH SVĚTA

Magnetické písky se nacházejí i na několika dalších místech světa (Kamčatka, Nový Zéland, Havaj, Japonsko, Tenerife, Island, Sevastopol na Ukrajině, Bulharsko a sever Turecka). Pouze v oblasti Adžary a Gurie se sešly unikátní faktory: nízké magnetické pole, silice z pinií, čistý vzduch z hor, teplé klima s křišťálovým mořem a vysoký obsah magnetických hornin v písku na pláži. Ve světě začala být velice populární centra magnetoterapie, která využívají uměle vyrobená zrna s magnetickými minerály.