Find Property:

Batumi šarmantní letovisko Gruzie Výlety
Batumi a okolí
Výlety Batumi a okolí

BATUMI

Rychle se rozvíjející hlavní město republiky Adžara. Oblast byla osídlena již v římské době. Město měnilo často majitele. Patřilo pod Osmanskou říši i k Rusku. Od roku 2004 se prudce rozvíjí. Má asi 153 tisíc obyvatel.
batumi-doplhinarium

DELFINÁRIUM

Batumské delfinárium bylo otevřeno v roce 1975. Bylo to první delfinárium v celém Sovětském svazu a zároveň patřilo mezi největší na světě. Dnešní bazény jsou kompletně zrekonstruované a o zvířata se starají profesionálové. Je zde 887 míst k sezení.

AQUAPARK HAKUNA MATATA

Vyhlášený aquapark s plaveckým bazénem, pomalou řekou, tobogány, tureckými lázněmi, spa procedurami, kavárnou a restaurací.
batumi-aqupark
????????????????????????????????????
8 km severně od Batumi

BOTANICKÁ ZAHRADA

Botanická zahrada byla založena v roce 1923. Nachází se tu více než 2000 druhů rostlin a rozkládá se na ploše 108 hektarů.
15 km jižně od Batumi u ústí řeky Chorokhi

PEVNOST GONIO

Římská pevnost historicky nazývaná Apsaros. Jméno pevnosti je spojováno s legendou o Médee. První zmínky pocházejí od Plinia Staršího z 1. stol. n.l. Věří se, že byl v pevnosti pochovaný Svatý Matyáš, jeden ze dvanácti apoštolů.
batumi-pevnost-gonio
batumi-vodady
30 km východně od pevnosti Gonio

VODOPÁD MAKHUNTSETI

Jeden z největších a nejkrásnějších vodopádů Gruzie, v jehož blízkosti se nachází také obloukový most královny Tamary.
100 km východně od Batumi

GODERDZI - LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO

Středisko v nadmořské výšce kolem 2000 m n.m. se vyznačuje svou krásnou přírodou, čerstvým vzduchem a dobře vybavenými sjezdovkami. Kromě zimního lyžařského vyžití nabízí také v létě řadu aktivit - turistiku, cyklistiku, vyjížďky na koních, paragliding. Ochutnat zde můžete léčivé minerální prameny nebo můžete navštívit unikátní zkamenělý les.
goderdzi-resort2
goderdzi-resort3
arche-muzeum-batumi

ARCHEOLOGICKÉ MUZEUM

Historické nálezy z oblasti Adžary již od 3. století n.l. v krásné budově z počátku 20. století.

ETNOGRAFICKÉ MUZEUM BORJGALO

Open-air museum uprostřed přírody, jehož bohaté sbírky se shromažďovaly řadu let.
Najdete tu typické domky regionu, oblečení a nářadí všedního života lidí Adžary.

LANOVKA ARGO

Lanovka se začala stavět v roce 2008 a kompletně byla dokončena v roce 2013. Vozí turisty do hor Anuria, které se nacházejí asi 250 m n.m. Celková délka lanovky je 2586 metrů a jízda trvá přibližně 15 minut. Z konečné stanice je krásný výhled na město a najdete zde i pěknou restauraci.